Cechy zagranicznego przedsiębiorcy

Wielu przedsiębiorców i biznesmenów żyje w głębokim przekonaniu, że jeśli tylko posiądą umiejętność posługiwania się językiem obcym, droga do zagranicznej kariery stanie przed nimi otworem. Nic bardziej mylnego. Prowadzenie interesów za granicą może wymagać od nas o wiele, wiele więcej.

montevidoncombatte.eu

Ogromne znaczenie w tej kwestii może mieć znajomość obcych kultur i tradycji. Ignorancja w tej dziedzinie może prowadzić do zaistnienia nieprzyjemnych sytuacji, które w prosty sposób znajdą odzwierciedlenie w niechęci w kontaktach biznesowych. Jednak posiadania takiej wiedzy nie można uznać za cechę charakteru czy umiejętność – każdy może się tego nauczyć. Inaczej przedstawia się sytuacja stosowania tego typu informacji w praktyce, bo nie każdy będzie potrafił przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę.

Prowadzenie zagranicznych interesów wymaga od przedsiębiorcy elastyczności. Może wiązać się z kilkudniowymi, zagranicznymi wyjazdami, podczas których będziemy musieli spędzać czas zupełnie inaczej, niż do tego przywykliśmy. Ważne jest więc również to, by mieć otwarty umysł i być wolnym od uprzedzeń. Zamykanie się we własnym umyśle i własnym przekonaniach może nie wyjść prowadzonym interesom na dobre.

cartman.com.pl